(*)
(*)
(*)
(*)
(*)
(*)

http://podzamcze-dobczyce.pl/index.php/restauracja/assets/css/skins/assets/js/jquery.flexslider.js Fields marked with an asterisk (*) are required.

Sample image
" Deltagare i Optimist A, B,C, E-jolle, Feva och Laser Standard deltog. Totalt kom 16 båtar till start, bättre än 2012 men för lite deltagare jämfört med tidigare år.
Från klubben hade vi Alexandra Möller i resultatlistan, tapper vinnare i optimist C. Seglingarna fungerade bra och det var roligt att nya SFS:are var med som funktionärer. /Seglingsledare Conny Stensson"

Resultat

forum forex Resultat från helgen finner ni genom att följa länken nedan

follow site  

E-jolle Klass

handeln mit binären optionen buch  

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 1, Scoring system: Appendix A

http://pialadunia.es/?espikoleto=ahron-villena-dating-kakai&cd6=bd  

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st E-jolle 3328 Emil Alnebäck HJBK (1) 1 1 1 1 5 4

source link  

Laser st Klass

http://hardware2u.com.au/?kasas=burlington-vt-hookup-bars&a24=13  

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 2, Scoring system: Appendix A

follow site  

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st Laser st 195691 Klaes Mattsson GKSS (1) 1 1 1 1 5 4
2nd Laser st 181161 Johan Blixt LSSG 2 2 (3 DNF) 2 2 11 8

 

Optimist A Klass

 

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A

 

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st Optimist A 4503 Oscar Engström LESS (1) 1 1 1 1 5 4
2nd Optimist A 4515 Olle Aronsson LESS 2 (3) 2 2 2 11 8
3rd Optimist A 4348 Rasmus Alnebäck HJBK 3 2 (4) 4 3 16 12
4th Optimist A 4321 Johanna Eld RÖSS (4) 4 3 3 4 18 14
5th Optimist A 4092 Fanny de Susini RÖSS (5) 5 5 5 5 25 20

 

Optimist B Klass

 

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 2, Scoring system: Appendix A

 

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st Optimist B 3734 Johan Bengtsson BKSS (2) 1 1 1 2 7 5
2nd Optimist B 3606 William Heimersson LSSG 1 (2) 2 2 1 8 6

 

Optimist C Klass

 

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 1, Scoring system: Appendix A

 

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st Optimist C 3962 Alexandra Möller SFS 1 (2 DNF) 1 2 DNS 2 DNS 8 6

 

RS Feva Klass

 

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A

 

Plac.KlassSegelnrRorsmanKlubbR1
 
R2
 
R3
 
R4
 
R5
 
TotalPoäng
1st RS Feva 4502 Henry Sandell LSSG 1 1 (2) 1 2 7 5
2nd RS Feva 3835 Karolina Ek BJK (2) 2 1 2 1 8 6
3rd RS Feva 3819 Elias Sörqvist BJK 3 (4) 3 3 3 16 12
4th RS Feva 3829 Alexander Nordén LDSS 4 3 (6 DNF) 6 DNS 6 DNS 25 19
5th RS Feva 38 Maja Engström SFS (6 DNS) 6 DNS 6 DNS 6 DNS 6 DNS 30 24

 

MENY| Tävling 2018

MENY| Tävling 2017

MENY| Tävling 2016

MENY| Tävling 2015

MENY| Tävling Arkiv